Iqtisodiyot

Toshkent Davlat universiteti Tarix (Falsafa-iqtisod) fakulteti siyosiy iqtisod bo`limi, Iqtisodiyot fakulteti, hamda O`zMU iqtisodiyot fakulteti bitiruvchilari to`g`risida

MA`LUMOT

 



FISh

Lavozimi

1.       

Safaev Sodiq Salixovich

O`zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Raisining birinchi o`rinbosari, i.f.n., dots

2.       

Umrzakov Bahodir Xamidovich

O`zbekiston Respublikasi Bandlik va mehnat munosabatlari vaziri o`rinbosari, i.f.d., prof

3.       

Abdualiev Alisher Xabibullaevich

O`zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri o`rinbosari

4.       

Mamatkarimov Odiljon Oxundadaevich

Namangan muhandislik-texnologiya instituti

5.       

Mustafoev Zafar Bo`rievich

O`zbekiston Lizingberuvchilar Uyushmasi Bosh direktori

6.       

Rasulov To`lqin Sattarovich

Toshkent Davlat Sharqshunoslik instituti professori, i.f.d., prof

7.       

Yusupov Yuliy Batrovich

Iqtisodiy rivojlanishga ko`maklashish markazi direktori

8.       

Vaxabov Alisher Vosiqovich

Toshkent shahridagi Yodju texnika instituti rektori, i.f.d., prof

9.       

Abdullaev Suyun Artiqovich

O`zbekiston davlat jahon tillari universitetining moliyviy-iqtisodiy ishlar bo`yicha prorektori, i.f.d., prof

10.   

Radjapov Mirsardor Mirzaxitovich

O`zbekiston Respublikasi TIF MB Toshkent viloyati filiali boshqaruvchisi

11.   

Mamadjanov Ismonjon Tuxtapulatovich

O`zbekiston Respublikasi Moliya vazirligining Nazorat-taftish bosh boshqarmasi xodimi

12.   

Mamatov Axmadjon Atajanovich

O`zbekiston Respublikasi Milliy Gvardiyasi Harbiy-texnik instituti professori, i.f.d., prof

13.   

Shadiev Anvar Nigmatovich

Qishloq qurilishbank Kadrlar boshqarmasi boshlig`i, i.f.n.

14.   

Xurramov Azamat Fayzullaevich

Qarshi muhandislik instituti Iqtisodiyot fakulteti dekani, i.f.d.,professor

15.   

Raximbekov Rustam Raxmonbekovich

OATB Ipak yo`li Kuzatuv kengashi maslahatchisi

16.   

Qobilov Sharif Raximovich

O`zbekiston Respublikasi Ichki ishlar Akademiyasi Ijtimoiy-gumanitar fanlar kafedralari Ilmiy-metodik Kengashi raisi, i.f.n., polkovnik

17.   

Yuldasheva Umida Sa`dullaevna

O`zbekiston Respublikasi Bojxona Akademiyasi O`quv bo`limi boshlig`i, i.f.n.,dotsent

18.   

Siddiqov Laziz

O`zbekiston Respublikasi TIF MB Bektemir tumani filiali Kreditlash bo`limi boshlig`i

19.   

Ibragimov Nodir

OATB Ipak yo`li Yakkasaroy filiali boshqaruvchisi o`rinbosari

20.   

Akromov Sardor

OATB Ipak yo`li Operatsiyalar o`tkazish boshqarmasi boshlig`i

21.   

Xoshimov Asror Pazliddinovich

OATB Ipak yo`li Kichik va mikromoliyalash bo`limi boshlig`i

22.   

Mirzaev Jamshid

Asakabank Shayxontoxur filiali boshqaruvchisi o`rinbosari

23.   

Raxmedov Farxod

Asakabank Markaziy ofis boshqarma boshlig`i

24.   

Mamanov Ilxom

O`zbekiston Respublikasi Moliya vazirligi Nazorat-taftish Bosh boshqarmasi boshqarma boshlig`i

25.   

Qodirov Muxammadnosir

O`zbekiston Respublikasi Tashqi iqtisodiy aloqalar, savdo va investitsiyalar vaziri o`rinbosari

26.   

Ximmatov Abdunabi Xalilovich

O`zbekiston Respublikasi Moliya vazirligi huzuridagi Respublika yo`l jamg`armasi boshqarma boshlig`i

27.   

Himmatov Abdusamad Xalilovich

O`zbekiston Respublikasi Xususiylashtirish, monopoliyadan chiqarish va raqobatni rivojlantirish davlat qo`mitasi raisi o`rinbosari

28.   

Abirov Anvar

O`zbekiston Respublikasi Shvetsariya konfederatsiyasi konsulligi boshlig`i

29.   

Ortiqov Shaxobiddin

O`zbekiston Respublikasi Iqtisodiyot vazirligi bo`lim boshlig`i

30.   

Raxmonov Otabek

O`zbekiston Respublikasi Iqtisodiyot vazirligi bo`lim boshlig`i

31.   

Abduraxmonov Maxmud

O`zbekiston Respublikasi Markaziy Banki Tijorat banklarni nazorat qilish Boshqarmasi boshlig`i o`rinbosari

32.   

Abdullaev Alijon

Jizzax maxsus industrial zona direktsiyasi davlat unitar korxonasi direktori

33.   

Mamanazarov Abdusamad

Oliy va o`rta maxsus ta`lim vazirligi etakchi mutaxassisi

34.   

O`rinboyxo`jaev Kozimxo`ja

Milliy statidoni rahabari

35.   

Ro`zimurodov Komil

AsakaBank Sirg`ali filiali bosh hisobchisi

36.   

G`ulomov Axror Aminovich

Maxalla jamoat fondi Buxoro viloyati boshqarmasi raisi

37.   

Xoltoev Mirusmon

New Life Insurance MChJ sug`urta kompaniyasi bo`lim boshlig`i

38.   

Tog`aybekov Asqar

O`zbekiston velosporti federatsiyasining bosh kotibi, Osiyo velosport konfederatsiyasining vitse prezidenti

39.   

Mirzakarimova Muyassar

Toshkent to`qimachilik va engil sanoat instituti dotsenti

40.   

Sodiqov Zokir

O`zbekiston Xalqaro Islom Akademiyasi dotsenti

41.   

Topildiev Soxib

Toshkent Davlat Iqtisodiyot universiteti dotsenti

42.   

Abulqosimova Shaxnoza Xasan qizi

Germaniyaning Gumbold universiteti magistranti

43.   

Xurramov Begzod

Chexiyaning Praga Aniq fanlar universiteti magistranti

44.   

Shoxiddinova Shoxista

Chexiyaning Praga Aniq fanlar universiteti magistranti

45.   

Saidrasulova Muqaddamxon

Chexiyaning Praga Aniq fanlar universiteti magistranti

46.   

Karimov Ma`mur

Koreya Respublikasining Pusan Milliy universiteti magistranti

 

Asosiy korsatkichlar
1200 -
10500 Jami talabalar soni
3500000 ARM fondi
45 Talim yonalishlari