Mirzo Ulug`bek nomidagi O`zbekiston Milliy universiteti nafaqat O`zbekistonda, balki Markaziy Osiyoda birinchi va yetakchi oliy ta`lim muassasasi hisoblanadi: 15 ta fakultet, 80 ta kafedra, 16 ta qo‘shma ta’lim dasturi, Bitiruvchilar soni 200 000+

«Amir Temurga munosib avlodlarmiz» shiori ostida o’tkazilgan sport musobaqalari g’oliblari aniqlandi

O’zbekiston Milliy universitetida talaba-yoshlar o'rtasida "Amir Temurga munosib avlodlarmiz" shiori ostida o’tkazilgan sport musobaqalari o’z yakuniga yetdi.
Tadbirda O'zMU birinchi prorektori J.Muhammadiyev, O'zMU sport klubi rahbari A.Platunov hamda O'zMU Yoshlar ittifoqi boshlang'ich tashkiloti yetakchisi U.To'xtayev va talaba-yoshlar ishtirok etishdi. Musobaqa sportning stol tennisi, voleybol, qo’lda kuch sinashish, tosh ko’tarish turlari bo’yicha o’tkazildi.
Musobaqa g’oliblari diplom, medal va esdalik sovg'alar bilan taqdirlandilar.


Voleybol bo'yicha yigitlar o'rtasida
1- o'rin:
Gealogiya va geoinfarmatsion tizimlar fakulteti jamoasi;
2-o'rin:
Amaliy matematika va intelektulall texnalogiyalar fakulteti jamoasi;
3-o'rin:
Xorijiy filologiya fakulteti jamoasi.


Voleybol bo'yicha qizlar o’rtasida:
1-o'rin:
Ijtimoiy fanlar fakulteti jamoasi;
2- o'rin:
Taekvando va sport faoliyati fakulteti jamoasi;
3-o'rin:
Fizika fakulteti jamoasi.


Tosh ko'tarish musobaqasi (65kg vazn toifasida)
1- o'rin:
Ermonqulov Ma'ruf (Fizika fakulteti);
2-o'rin:
Egamberdiyev Rustam (O'zbek-Isroil qo’shma fakultet);
3-o'rin:
Niyozov Madiyor (Taekvando va sport faoliyati fakulteti).


Tosh ko'tarish musobaqasi (75kg vazn toifasida)
1-o'rin:
Ne'matjonov G'anijon (Geologiya va geoinformatsion tizimlar fakulteti);
2-o'rin:
Hayitmurodov Norbek (Gidrometriologiya fakulteti);
3-o'rin:
Siddiqov Kamol (Amaliy matematika va intellektual texnologiyalar fakulteti).


Tosh ko'tarish musobaqasi (75kg+ vazn toifasida)
1-o'rin:
Gulboyov Husan (Tarix fakulteti);
2-o'rin:
Orolov Dilshod (Tarix fakulteti);
3-o'rin:
Saidqulov Muhammad (Geografiya fakulteti).


Stol tennis (yigitlar o’rtasida)
1- o'rin:
Qulunov Dilshod (Geografiya fakulteti);
2-o'rin:
Maxdudov Mirjalol (O'zbek-Isroil qo’shma fakultet);
3-o'rin:
Komiljonov Alijon (Iqtisodiyot fakulteti).


Stol tennis (qizlar o’rtasida)
1-o'rin:
Rustamova Nafisa (Tarix fakulteti);
2- o'rin:
Mahmarasulova (Tarix fakulteti);
3-o'rin:
Mardonova Farzona (Matematika fakulteti).

O’zMU Axborot xizmati