Mirzo Ulug`bek nomidagi O`zbekiston Milliy universiteti nafaqat O`zbekistonda, balki Markaziy Osiyoda birinchi va yetakchi oliy ta`lim muassasasi hisoblanadi: 15 ta fakultet, 80 ta kafedra, 16 ta qo‘shma ta’lim dasturi, Bitiruvchilar soni 200 000+

“Yoshlar giyohvandlikka yo‘q deydi” mavzuidagi tanlov g‘oliblari aniqlandi

Mirzo Ulug‘bek nomidagi O‘zbekiston Milliy universitetida tahsil olayotgan talaba-yoshlar o‘rtasida “Yoshlar giyohvandlikka yo‘q deydi” mavzuida o‘tkazilgan (onlayn) insholar hamda (onlayn) rasmlar tanlovlarining g‘oliblari aniqlandi.

Talaba-yoshlar o'rtasida ushbu tanlovlarga qiziqish katta bo'lganligi hamda ijodiy ishlar shunga mos ravishda ko'plab kelib tushganligi, shuningdek, taqdim etilgan ishlarni aksariyati Ishchi guruh tomonidan munosib deb topilganligi sababli barcha o'rinlarga 2 nafardan talaba loyiq deb topildi. Shuning uchun o'rinlar uchun beriladigan pul mablag'lari teng miqdorda bo'lib beriladi.

Insholar tanlovi natijasi bilan tanishing:

1-o‘rin: Jurnalistika fakulteti, Axborot xizmati va jamoatchilik bilan aloqalar yo’nalishi
1-bosqich talabasi Samadova Maftuna

1- o‘rin: Jurnalistika fakulteti 1-bosqich magistranti
Allanazarova Kamola Dustmurodovna

2-o‘rin: Ijtimoiy fanlar fakulteti Psixalogiya yo‘nalishi
3-bosqich talabasi Sidikova Firuza Xurshidovna

2-o‘rin: Xorijiy filologiya fakulteti, Xorijiy til adabiyoti va ingliz tili yo’nalishi

Jonibekova Sevinch

3-o‘rin: Jurnalistika fakulteti Filologiya va tillarni o’qitish (òzbek tili) yónalishi 2- bosqich talabasi Shoniyeva Oyjamol

3-o‘rin: Jurnalistika fakulteti, Axborot xizmati va jamoatchilik bilan aloqalar yo’nalishi, 1-bosqich talabasi Abdujabborova Sevara

Rasmlar tanlovining natijalari quyidagicha:

1-o‘rin: Jurnalistika fakulteti 2-bosqich talabasi

Kenjayeva Yulduz

2-o‘rin: Matematika fakulteti 3-bosqich talabasi

Shamsiddinova Marjona

2-o‘rin: Ijtimoiy fanlar fakulteti Psixalogiya yo‘nalishi 3-bosqich talabasi

Sidikova Firuza Xurshidovna

2-o‘rin: Gidrometeorologiya fakulteti 3-bosqich talabasi

Tagayeva Mo'tabar

3-o‘rin: Geologiya va geoinformatsion tizimlar fakulteti Xabibullayeva Durdona Xusan qizi

3-o‘rin: Jurnalistika fakulteti 2-bosqich talabasi Qo‘ziyeva Sitora Ibodulla qizi

G'olib bo'lgan talabalarni tabriklaymiz.
Eslatib o'tamiz, tanlov g'oliblari pul mukofoti hamda diplom bilan taqdirlanadi.

O`zMU Axborot xizmati