Ushbu veb-sayt hozirda test rejimida ishlamoqda. Ba'zi funksiyalar mavjud bo‘lmasligi yoki kutilganidek ishlamasligi mumkin.
A regular meeting was held within the framework of the “Step to the Future” program.
Today, a meeting was held between the university administration and responsible employees of the “Step to the Future” Center with graduating students.
At the meeting, responsible employees of the “Step to the Future” Center provided detailed information about the opportunities created by the President for graduates and how to use them.
It was also noted that a “Step to the Future” Center has been created at the University, where bank employees will work continuously and fully support graduates in the process of bringing business and start-up ideas to a finished project, including financing processes on favorable terms.
At the end of the meeting, graduates with business ideas and the desire to engage in entrepreneurship received answers to their questions.